IsProgress

Dodano: 30 czerwiec, 2023
Czas czytania: 5 minut

Jakie są wymiary wizytówki firmowej?

Wizytówki firmowe mimo upływu czasu, wciąż odgrywają ważną rolę w biznesie. Niezależnie od branży, skutecznie pomagają w nawiązywaniu kontaktów, budowaniu wizerunku firmy i pozyskiwaniu Klientów.
Wybór odpowiednich wymiarów wizytówki może stanowić pewne wyzwanie. W tym artykule omówimy różne rozmiary wizytówek firmowych oraz czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze.
Jakie są wymiary wizytówki firmowej

Standardowe wymiary wizytówki firmowej

Najczęściej stosowane wymiary wizytówki to 85 mm x 55 mm. Taki rozmiar jest praktyczny do przechowywania wizytówki w portfelach i etui na wizytówki. Ponadto, jest powszechnie akceptowany i rozpoznawany na całym świecie.
W wizytówkach zazwyczaj stosuje się proporcje 3:2, gdzie szerokość stanowi 2/3 wysokości. Jest to dobrze zbalansowana proporcja, która estetycznie prezentuje się na wizytówce.
Równie popularnym wymiarem wizytówki firmowej jest 90 mm x 50 mm. Zapewnia on większą przestrzeń do umieszczenia informacji o firmie, produktach lub usługach. Jest to standard obowiązujący między innymi w Polsce, Danii, Norwegii czy Indiach.
W Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie wymiar wizytówki, który uznaje się za standard to 89 mm x 51 mm. Natomiast w Japonii 91 mm x 55 mm.
Najpopularniejsze wymiary wizytówki firmowej

Niestandardowe wymiary wizytówki firmowej

Wizytówka zazwyczaj kojarzy się ze zwykłym poziomym prostokątem, lecz nie każda wizytówka musi wyglądać tak samo. Niestandardowe podejście, może skutecznie wyróżnić wizytówkę wśród innych. Najczęściej stosowanym urozmaiceniem wizytówki jest odwrócenie formatu w pionowy, zaokrąglenie rogów lub wszelkiego rodzaju zdobienia oraz uszlachetniania.

Warto jednak zastanowić się czy nie warto pójść krok dalej. Przykładowym niestandardowym podejściem do wizytówki firmowej może być okrojenie formatu do kwadratu lub wycięcie kształtu w wizytówce. Równie ciekawym pomysłem może okazać się stworzenie wizytówki składanej, jak ulotka, tylko małego formatu.

Kwestia wyróżnienia jest ściśle związana z branżą w jakiej działamy. Każda z nich cechuje się innymi, specyficznymi wymaganiami. Dla wizytówki sklepu sprzedającego garnitury, aby podkreślić elegancję, dobrym zabiegiem będzie pozostawienie standardowego kształtu, stosowanie prostych form oraz użycie małych uszlachetnień. Natomiast dla branży beauty skutecznym wyróżnieniem może okazać się zastosowanie nietuzinkowych zdobień czy dodanie do wizytówki karty stałej Klientki.

Jakie informacje umieścić na wizytówce?

Wizytówki pełnią głównie rolę informacyjną, więc pamiętajmy, aby nie przeładować jej zbyt dużą ilością treści. Zbyt wiele informacji zniechęci odbiorcę do czytania.
Przede wszystkim na wizytówce firmowej powinny zostać umieszczone dane kontaktowe. Format wizytówki jest niewielki, więc warto skupić się tylko na najważniejszych danych:
– Imię i nazwisko
– Nazwa firmy
– Zajmowane stanowisko
– Numer telefonu
– Adres e-mail
– Adres strony internetowej
Wizytówka firmowa IsProgress
Możemy wzbogacić powyższe dane dodając adres siedziby firmy lub adresy profili w mediach społecznościowych.
Warto również pomyśleć o dodaniu logo firmy, aby wizytówka budziła zaufanie oraz kierowała informację od kogo otrzymaliśmy wizytówkę. Informacje takie jak numer NIP czy REGON nie są konieczne.

Wymiary wizytówki do druku

Przed oddaniem projektu wizytówki do drukarni, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie pliku. Aby przygotować wizytówkę do druku, należy dostosować jej wymiary do przycięcia spadów.

Wizytówki zazwyczaj przygotowuje się z 2-3 mm spadem, który dodawany jest do każdego boku. Jeśli planujemy wymiary wizytówki 85 mm x 55 mm, projekt powinno przygotować się o wymiarach 91 mm x 61 mm, a następnie dokonać przycięcia wizytówki do zakładanego formatu.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o Twoich potrzebach, projekcie oraz otrzymać odpowiedzi na pytania.