IsProgress

27 stycznia 2022

Czy inwestycja w logo jest ważna?

Jeśli nie doceniasz roli logo i myślisz, że ta inwestycja jest zbędna – powinieneś przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się czy inwestycja w logo i identyfikację wizualną jest ważna.

Jakie korzyści płyną z dobrze zaprojektowanego logo?

  • Logo, czyli znak firmowy, jest przede wszystkim swego rodzaju znakiem rozpoznawczym firmy, marki osobistej, instytucji lub innej działalności. Jest nadrzędną częścią budującą całą identyfikację wizualną. Źle zaprojektowane logo nie spełni swoich funkcji na pozostałej części identyfikacji. Nawet jeśli zostanie dobrze zaprojektowane.
  • Badania wskazują na to, że człowiek szybciej i lepiej zapamiętuje obrazy lub symbole niż litery. Dlatego logo zwiększa szansę na zapamiętanie i zainteresowanie się Twoją działalnością przez odbiorcę.
  • Swoim kształtem, typografią, ułożeniem lub kolorystyką możesz wyróżnić Twoją firmę w swojej branży, ponieważ będziesz inny niż Twoja konkurencja.

Ile kosztuje inwestycja w logo?

W internecie możemy znaleźć wiele ofert zaprojektowania logo, które zazwyczaj są w zakresie od 100 do nawet kilku tysięcy złotych.

Z jednej strony możemy usłyszeć opinie, że nie ma różnicy między logo za 300 złotych, a logo za kilka tysięcy. Zaś z drugiej czasami słyszymy o logo, które kosztowało kilka milionów.

Z przeprowadzonej ankiety przez serwis Grafmag, możemy wywnioskować, że projektanci za przygotowanie logo wraz z prostą księgą identyfikacji, wyceniają najczęściej na kwotę od 2000 do 4999 złotych netto.

Jedynie 3% osób wycenia taki zakres prac na mniej niż 500 złotych netto, a 15% na mniej niż 1000 złotych netto.

Jeśli chciałbyś poznać wycenę zaprojektowania logo dla Twojej firmy przez naszą agencję, wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy na Twoją wiadomość w maksymalnie 24 godziny.

Projekty logo wykonane przez nas

Sprawdź kilka naszych projektów logo lub przejdź do naszego portfolio, aby zobaczyć wszystkie realizacje.

Logo Omeco
Logo Soulnails

Gotowy na współpracę?

Skontaktuj się z nami i opowiedz, co możemy dla Ciebie zrobić. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią maksymalnie do 24 godzin!